Реномираниот бренд за шампањ ја ангажираше Лејди Гага како заштитно лице на  нивната последна кампања, чиј дел ќе биде уникатно креирано шише од неа, со ограничено издание …

Овој уметнички потфат ќе ја поддржи и нејзината фондација „Родена на овој начин“, која го промовира менталното здравје кај младите преку своите посебни иницијативи. Најавувајќи го партнерството на Инстаграм, Гага објави видео и промотивна слика на која држи темно виолетово двојно шише Магнум 2006 Брутус Роуз, во необична облека.

Коментирајќи ја кампањата, Гага рече: „Нивните традиции се стари со векови, но тие ги надминуваат своите граници и наоѓаат начини целосно да се трансформираат. Навистина сум возбудена што можеме да го прославиме ова заедно “.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДру Баримур лансира колекција на апарати за домаќинство!
Следна објаваУдобни и елегантни – фармерките „Baggy“ се најголемиот тренд оваа пролет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ