Заборавете на тесните фармерки, во моментов сите ги сакаат широките фармерки кои овозможуваат комоција. Познатите ги стилизираат на различни начини, а ние дефинитивно крадеме неколку трикови од нашите омилени sвезди.

Ако ги погледнете профилите на познати дами, ќе видите дека ги носат со маици и патики, но и со чизми со високи потпетици како Хејли Бибер.

Ако се прашувате што најмногу сакаме кај овие фармерки, тоа е фактот дека тие му даваат „расположение“ на самиот стајлинг, дури и ако ги комбинирате со основни работи.

Како да ги носите широки фармерки оваа пролет?

За нашиот „Стил на денот“ одбравме широки фармерки кои ги комбинираме со сатенска кошула и блејзер, кожни мокасини со бела чанта која мора да ја имате за пролетната сезона.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваLady Gaga во новата Dom Perignon кампања!
Следна објаваКоја храна содржи најмногу пестициди, а која најмалку?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ