Елегантните креации доаѓаат во боја на жалфија …

Познатата актерка, Дру Баримор, се здружи со Made by Gather’s Shae Hong за да дизајнираат колекција на кујнски апарати со високи перформанси. Асортиманот е дизајниран во нијанса на жалфија, што дефинитивно ќе ја крене естетиката во сечиј дом.

Колекцијата вклучува фритеза за пржење без масло, електричен чајник, тостер, апарат за тост, блендер и апарат за кафе.

Секој производ доаѓа во интересна пастелна нијанса, заедно со бронзени акценти на рачките. Со (touchscreen) технологијата на допир, апаратите го прикажуваат точното време и температура со своите LED светла.

Модерните силуети се карактеризираат со заоблени рабови, со  допир на нежност на секоја површина во кујната.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСо што да го замениме шалот оваа пролет?
Следна објаваLady Gaga во новата Dom Perignon кампања!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ