Учиме од хероините на уличниот стил …

Во текот на зимата, сите бевме обвиени со шалови, па сосема е логично дека со доаѓањето на новата сезона, би сакале да направиме пауза од нашата врска со ова парче од нашата облека.

Сепак, временските услови не секогаш ја подржуваат ваквата одлука и бараат алтернативи од нас.

Шарпи од различна големина (од мали до големи модели) или бандани, доаѓаат да ги заменат шаловите оваа пролет.

Исто така, улогата на шал совршено може да се замени со качулка, која изгледа совршено под строгите јакни, мантили, палта и џемпери.

Инаку, џемперот може да се користи и на друг начин – врзувајќи го околу рамената и со тоа да се заштитите од сите пролетни ветрови.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНежната нијанса на јоргованот не освојува оваа пролет!
Следна објаваДру Баримур лансира колекција на апарати за домаќинство!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ