Овој нежен и женствен тон носи чувство на смиреност и спокојство кој на сите ни треба во моментот и е совршен за гардероби за пролет и лето …

Нијансите на јоргованот се всушност бледа инкарнација на виолетовата, кралска боја по дефиниција, а оваа пудресто пастелна јоргован, одговара добро со други нијанси како бела, сина, црна, зелена, жолта и розова, а одговара на секој тон на кожата.

СПОДЕЛИ
Претходна објава‘Одговорна мода’ со професор Иан Кинг ✯ (Моден викенд Скопје)
Следна објаваСо што да го замениме шалот оваа пролет?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ