За само неколку месеци, луѓето од целиот свет ќе имаат можност буквално да појадуваат во TIFFANY …

Историскиот американски златар планира да отвори ново Blue Box кафуле овој декември. Бистрото во сини нијанси ќе го преземе водството во ново дизајнираниот бутик South Coast Plaza во Коста Меси и ја претставува првата постојана изложба од ваков тип со потпис на Tiffany & Co на Западниот брег на Америка.

Кафулето ќе има доволно простор за 45 гости и ќе понуди мени слично на првото и водечко кафуле Тифани кое се отвори уште во 2017 година.

Bо понудата ќе има изобилство од американската класика – сецкани салати, клупски сендвичи и слично – што ќе бидат направени од  најдобрите состојки од локално потекло.

Првично, кафулето ќе се придржува до локалните ограничувања за Ковид-19 и ќе понуди ограничени затворени оброци. Tiffany & Co. планира да започне комплетни услуги почнувајќи од следната пролет.

Појадок кај Тифани, проследен со “shopping” – што може да биде подобро?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваСовршена куќа за љубителите на дизајнот!
Следна објаваБунди од вештачко крзно кои ќе ја одбележат оваа сезона!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ