Xiaomi ја слави својата десетгодишнина со лансирање нови производи, вклучително и скутери, мобилни телефони и повеќе…

Една од најинтригантните новитети е новата транспарентна верзија на Mi TV LUX. Тоа е првиот транспарентен масовно произведен ТВ, кој доаѓа со целосно транспарентен, со само-осветлен дисплеј кој емитува слики, кои се чини дека лебдат во воздухот.

Кога е исклучен овој телевизор, изгледа како огромна стаклена скулптура. За разлика од конвенционалните телевизори кои ги кријат своите електроники и кабли во задниот панел, транспарентното издание на Mi TV LUX ги крие сите овие елементи во кружното постоље. Со овој единствен транспарентен ТВ, компанијата сака да привлече нова целна група и да им даде целосно ново искуство за уживање во нивната омилена содржина.

Покрај својот футуристички дизајн, телевизорот Xiaomi располага и со најсовремен хардвер. 55-инчниот модел има OLED панел, со сооднос на контраст 15,000: 1 и неограничен однос на динамичен контраст. Покрај тоа, неговиот 10-битрн панел прикажува околу 1,07 милиони бои, што е далеку повеќе од она што човечкото око може да го сфати.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВкусни и фотогенични мали десерти
Следна објаваВерувајте или не – Лукзузна чанта за носење лубеница!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ