Купувањето овошје штотуку стана полуксузно, благодарение на јапонскиот бренд Tsuchiya Kaban…

Овој култен и интересен бренд штотуку претстави луксузна, рачно изработена кожа торба, која е создадена за да носи само една лубеница. Креирана како дело на дизајнерот Јусуке Кадој, Watermelon Bag како што се нарекува, е луксузен и веројатно скап додаток, кој не може да се користи за многу намени.

Рачно изработена со неверојатна прецизност, торбата може да ја издржи тежината на цела лубеница. Како што вели Кадој, оваа идеја му дошла затоа што тој е самиот љубител на лубеници.

 

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваXIAOMI го лансира првиот транспарентен ТВ во светот!
Следна објаваНајдобри 5 розе вина за совршено летно уживање!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ