Веќе подолго време, храната не е резервирана само за чувството за вкус, така што ја јадеме се почесто и со очи. Бидејќи нејзиниот изглед стана прилично важен за нас, фотогеничната природа на самите десерти е нешто за што може да се гордее продавницата за слатки „YUM“ во Шибеник,Хрватска.

Интересните форми на десерти и интересниот ентериер создаваат вистинска возбуда околу ова место. Слатко украсената петисерија со шик детали е нешто што сигурно ќе ве привлече да ја посетите, а неодоливите колачи ќе бидат причина повторно да се вратите. Сите колачи се направени од природни состојки и бои, а оваа сезона е дефинитивно најпопуларната во форма на катедралата Шибеник, како најважното културно обележје на овој далматински град. Покрај оваа торта, можете да најдете многу други десерти кои се вистинска сензација за вашето непце.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВозиме ролерки за убаво обликувано тело
Следна објаваXIAOMI го лансира првиот транспарентен ТВ во светот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ