На премиерата на новиот филм Dakota Johnson блесна во прекрасен фустан...

Дакота Џонсон во прекрасен фустан на Гучи на премиерата на новиот филм! Според многу модни критичари, Дакота е една од најдобро облечени актерки во светот,...

„Pastel – Wine and Dine” и шеф Огненовски со нов концепт!

Добро познатиот бренд „Pastel”, кој веќе 10 години беше познат како одлично место за вкусен појадок, заедно со реномираниот шеф Влатко Огненовски, го надополнуваат...

Ема Стоун во кампања за парфемот на Attrape-Rêves!

  Актерката Ема Стоун е заштитното лице на кампањата за новиот парфем Louis Vuitton Attrape-Rêves. На фотографијата актерката позира со бел фустан во грчки стил на...

Декоративни идеи за маси инспирирани од есента 2018!

Секоја есен, со нетрпение го очекуваме украсувањето на нашиот дом во интересната палета на бои и детали,  кои се инспирирани од овој период од...

Правила за успешен shopping!

Повеќето жени го знаат ова сценарио: гардероер полн со облека, а немате што да облечете? Проблемот е во непланираното и неефикасното купување кое резултира со...

Ophelie Guillermand во новата кампања на јувелирската куќа Graff Diamonds!

Дијамантите се навистина "најдобри пријатели на жените", а за тоа сведочи и оваа кампања. Луксузниот накит на Graff Diamonds, ја ангажираше Ophelie Guillermand за главна...

Бисерите на Марија Антоанета на аукција во “Sotheby””!

Сет од природни бисери кои некогаш и припаѓале на француската кралица Марија Антоанета ќе бидат изложени за продажба во аукциската куќа "Sotheby" во Женева. Во...

Модниот стил на војводката од Сасекс Меган повторно не воодушеви!

Принцот Хари и Меган Маркл вчера ја посетија изложбата организирана во чест на одбележувањето на 100-тиот роденден на Нелсон Мандела, а брачниот пар блескаше...

Безвременската спортска елеганција на Timberland часовниците!

Американскиот бренд Timberland ја лансираше својата нова модна линија на машки часовници која патем беспрекорно ги соединува врвните перформанси со совршениот стил кој е лесно...

Нов тренд: Модерна шумска куќа!

Поголемиот дел од нас, секојдневно сме под стрес од брзиот начин на живот и малку сме уморни од толпата и бучава од градскиот живот....

Лето во убави и комотни сандали!

Летните сандали ги сакаме заради изгледот но и заради нивната практичност и удобност, што е од големо значење кога температурите се над триесеттиот степен. Овие...

Безвременскиот луксуз наречен “Goyard”!

Двеста години стариот бренд "Goyard" е статусен симбол на богатите, a воедно и  најпознат и најпосакуван меѓу славните личности од светскиот џет-сет. Неговиот безвременски луксуз го...

Пролетно/летно освежување – цветни блејзери!

Време е заосвежу вање на вашата гардероба. Нашиот предлог за оваа сезона е да го надополните вашиот гардеробер со цветен блејзер. Лесен, со живи...

Рапсодија од бои и дезени во новата колекција на “Zara”!

Овогодинешната летна колекција на модниот бренд "Zara" избилува со богата понуда на костими за капење. Може да се најат во сите бои и модели....

Запознајте ја CoCo, најмалата модна блогерка на светот!

Талентот за мода и уметност, како и чувството за комбинирање на бои и модни стилови, несомнено е вродена работа. Шест годишната CoCo е вистински пример...

“Stradivarus”-колекција пролет/лето 2018

Познатиот "high street" бренд Stradivarus, со својата нова модна линија во еден здив ги освои симпатиите на вљубениците во модата. Модерниот дизајн и пристапните цени...