6 правила кои ги следат најдобро облечените жени!

  Дури и најмодерните жени чии стајлинзи со ентузијазам ги гледаме на социјалните мрежи или улични хроники на стилот, имаат некои правила во врска со...

Место за совршено бегство од градот во 2021 година: Constance Hotels...

Сејшелите се поблиску од кога и да е, а како една од ретките дестинации кои со задоволство повторно ги пречекуваат туристите, тие се совршено...

Градини од соништата : 6 оригинални идеи за вашата лична оаза...

Јаболкото, црешата или дрвото од вишна е прекрасно, но не многу оригинално. Ако отсекогаш сте сонувале за градина како што сте ги виделе на...

Ги откриваме стилските правила на најмодерните жени – Французинки!

Жените од оваа исклучително елегантна земја се секогаш на врвот кога станува збор за ноншалантен шик стил ... Разговарајте со кој било која од нив...

Како да креирате своја совршена гардероба!

Дали сакате да бидете беспрекорно облечени за било која пригода? За ова нема да ви треба помалку или повеќе од ова ... Минатата година сите...

‘Одговорна мода’ со професор Иан Кинг ✯ (Моден викенд Скопје)

Еколошка мода (екомода) или одржлива мода е дел од растечката филозофија за дизајн и тренд на еколошка одржливост, чија цел е да создаде систем кој бесконечно ќе биде...

Скопје Сити Мол во акција за сите дами!

Кога последен пат сте добиле комплимент? Само неколку убави зборови знаат да го разубават денот и да нѐ исполнат со позитивна енергија и да...

Lupita Nyong’o е икона на стилот на новите генерации!

На американската прес турнеја изгледот на Lupita Nyong'o се движеше од нападен ( црвените и златни контактни леќи, кои го направија изгледот алармантен) до...

Погледнете го најубавиот скијачки ресрот на светот!

  Chalet Marco Polo е идеално место за одмор и уживање во луксузно и планинско опкружување ... Овој раскошен ресорт се наоѓа во срцето на славното...

Дали знаете којa е најскапaта реклама на светот?

Ако некој некогаш ве праша која реклама е најскапа, веројатно ќе помислите на некоја што е снимена во вселената ... Иако Estee Lauder и плати...

Pantone боја за 2021 година

Повеќе од 20 години со изборот на боја на годината од страна на Pantone влијаеше на развојот во производството и одлуките за купување во...

5 Најубави нијанси на лакови за нокти – совршени за празничната...

Сезоната на празници пристигнува ... Ги откривме зимските колекции на лакови и се за вљубивме во нив! Овие нијанси ќе го надополнат секој ваш изглед. Исто така,...