Саботна латино плејлиста

Дозволете си опуштање оваа Сабота по напорната работна недела со латино хитовите кои специјално ги биравме само за Вас... 1. Calibre 50 - El Inmigrante http://www.youtube.com/watch?v=v9zLchnWQcs 2. Mujer...
video

Dernière Danse во специфична изведба

Ќе се согласите дека преработката на одредени песни всушност е повторно создавање, како повторно раѓање на нешто вредно. Повеќето преработки се на ниво на...

Портрети на музичари во живи бои

Tuna Bora направи прекрасни портрети на музичари  во живи бои. Инспирацијата е од поп-сцената, како што може да се зазбележи Daft Punk, Björk, Blood Orange,...

Најмагичните филмски композиции

Следните композиции се од најмагичните филмови кои често знаат да не навратат на детството и да ни ја поттикнат инспирацијата. 1. Harry Potter and The...
video

Редизајн на Supermodel, албумот од Foster the People

Foster the People најави натпревар за креација на нов ковер на албумот "Supermodel". Натпреварот ќе се одржи на 28 Март, веднаш по концеротот во  Gaîté...
video

Love is an open door – ковер на едни откачени родители

Откачени родители ја пеат Love is an open door од Frozen за време на семејно возење. Нивната ќерка не е нешто посебно воодушевена од...
video

Уште десеттина дена до финалето на XFactorAdria

Се ближи финалето на XFactorAdria. На 23ти Март конечно ќе го знаеме победникот на ова шоу, кое веќе седум месеци го тресе целиот Балкан. Минатата...

Најубавите театри во светот

  "Филмовите ќе те направат познат, телевизијата ќе те збогати, а театрот од тебе ќе направи добар човек." - Tom Stoppard Театарот му дава живот на човекот....
video

Несекојдневен ковер на Heart-shaped box

Несекојдневен ковер на Heart-shaped box од Nirvana, со име Robot heart изработен од страна на Kawehi. Уживајте!  
video

A Lifetime of Adventure

Спотот "'A Lifetime of Adventure'" го најави соло-албумот "The Life and Times of Scrooge" на Tuomas Holopainen, композиторот и пијанистот на симфонискиот метал бенд...
video

Плејлиста за попладневно опуштање

Нашиот тим подготви една плејлиста единствено за Ваше задоволство. Совршена за одмор по долгиот работен ден. Уживајте! 1. China - Gates of Heaven https://www.youtube.com/watch?v=UnBAPA-zNV8 2. Train - Drive By https://www.youtube.com/watch?v=KrWI-9GTHKM 3....

Даниел оди директно во суперфиналето на Х-Фактор

Даниел Кајмакоски со баладата „Љубави" на неговиот ментор Жељко Јоксимовиќ стигна до големото финале на „Икс фактор". И жирито, а и самиот Кајмаковски призна,...