Многу често ни се случува да слушнеме некоја од најактуелните песни на радио и воопшто да не ни се допадне. Обично популарните песни имаат едноставна мелодија и малку текст, а гласовните можности на голем број од сегашните најпопуларни пејачки имиња не се којзнае колку големи. Но, постојат преработки кои комплетно се разликуваат од оригиналите, па кога ги слушаме не ни се верува дека од таква обична песна може да се направи нешто што звучи многу попримамливо и квалитетно.

Вакви преработки на модерни песни прават музичарите од Postmodern Jukebox заедно со нивните гости. Во продолжение слушнете ги винтиџ верзиите на Anaconda од Nicki Minaj, Shake it Off од Taylor Swift и Problem од Ariana Grande. Вистинските љубители на квалитетниот музички израз се желни за ваков стил, се согласувате?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЈас умирав…
Следна објаваУрбаните зебри на Ирина Тошева | Lotus Design Store
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР