Ok Go се алтернативен рок бенд со потекло од Чикаго, но последниве години живеат и работат во Калифорнија. Секогаш интересни, забавни и оригинални, Ok Go се освежување на алтернативната сцена. Иако постојат од 1998 година, стекнаа светска популарност со песната Here It Goes Again, од 2009. Досега имаат издадено четири албуми во кои се препознава влијанието на соработката со европските музички продуценти на The Cardigans и Franz Ferdinand. Освен што прават одлична музика, познати се и по уникатните спотови. Во продолжение погледнете го најновото видео за песната The Writing’s on The Wall, со одлични оптички илузии.

1

2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваДесет хит книги за летните горештини
Следна објаваКуќа која лебди над плажа
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ