Младиот и талентиран Британец Sam Smith кој го освои музичкиот свет, а е номиниран и за 5 Греми награди, неодамна ја преработи легендарната нумера “Have Yourself A Merry Little Christmas”. Она по кое овој музичар се разликува од другите е неговиот моќен вокал кој доаѓа до израз и во новата верзија на оваа позната божиќна песна. Верзијата е минималистичка- вокал во придружба на клавир и создава вистинска божиќна атмосфера. Совршена за седење пред камин и релаксирање по напорниот работен ден со шолја чај или варено вино.

Уживајте!

1

2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПодарете некому книга | Bloomsbury Publishing
Следна објаваНесекојдневни фотографии на една вљубена двојка
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР