Пред дури и да помислите дека станува збор за Фотошоп мора да напоменеме дека станува збор за акробати од Филаделфија кои работат во циркус.

Ричард и Ешли прв пат се сретнале во 2007 година во училиште за танц. Нивната првична цел била да станат балетски уметници, но подоцна започнале да работат во циркус. Освен колеги, тие се пријатели и свршеници. Како што вели Ешли при изведување на разни акробатски точки најважна е довербата, а тоа е она што ги поврзува.

Тие патуваат низ светот и создаваат неверојатни фотографии на кои Ешли буквално се наоѓа на главата на Ричард, истовремено забавувајќи ги случајните минувачи.

32

31

30

28

27

26

25

24

23

21

СПОДЕЛИ
Претходна објава"Have Yourself A Merry Little Christmas" во изведба на Sam Smith
Следна објава5 инсајдерски совети за авторите
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР