000

Македонската музичка дива Каролина Гочева ексклузивно ја претстави својата нова песна. Композицијата носи назив ,,Бегај, бегај’’, а е преработка на насловната тема од култната македонска серија „Трст Виа Скопје“. Композитор на мелодијата е легендарниот музичар Кокан Димушевски, текстот го напиша Весна Малинова, а аранжманот е на Никола Мицевски – авторот на албумот „Македонско девојче 2“. Уживајте!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (24.11 – 29.11)
Следна објава5 рецепти за природни цедени сокови
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ