Веќе се навикнавме да ја гледаме Lady Gaga и нејзините екстравагантни и ексцентрични музички и модни потези. Овојпат, дивата одлучи да ѝ се претстави на публиката во едно поинакво светло, во џез варијанта. Деновиве излезе песната “Anything Goes”,  прва од албумот  “Cheek to Cheek”, снимен заедно со легендата на џез музиката Tony Bennett. На спотот гледаме дел од процесот на снимање на оваа песна која е прекрасен спој на двајца талентирани уметници. Албумот ќе излезе во продажба на 23ти септември, а дотогаш уживајте во првата соработка на Гага и Бенет.

1

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПингвинцентричен, 75ти роденден на Penguin Books
Следна објаваОхридско Лето | The Voca People
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ