video

Lady Gaga во џез издание

Веќе се навикнавме да ја гледаме Lady Gaga и нејзините екстравагантни и ексцентрични музички и модни потези. Овојпат, дивата одлучи да ѝ се претстави...

Охридско лето | MozART Group – стринг квартет

Полскиот квартет „MozART GROUP“ се познати по својот поинаков пристап на класичната музика, трудејќи се да ги придобијат фановите од рок, па се до...
video

Музичка препорака | Ok Go

Ok Go се алтернативен рок бенд со потекло од Чикаго, но последниве години живеат и работат во Калифорнија. Секогаш интересни, забавни и оригинални, Ok...
video

Музичка препорака | Jessie Ware

Релативно ново име пред сè на британската, а и на светската сцена, Jessie Ware воодушевува со гласовните способности и комбинацијата на музика, текст и...
video

Прекрасна преработка од Acoustic Groove

Млади момци полни со енергија, љубов кон музиката, талентирани и оригинални - Ви го претставуваме Acoustic Groove. Бенд кој го покажува својот квалитет и...
video

“Love again”- првата песна на Pentatonix

Веројатно ги знаете Pentatonix како бенд од неверојатно талентирани млади луѓе кои прават a cappella верзии на познати песни. “Love Again” е нивната прва...
video

Прекрасна виолинска изведба на Britain’s Got Talent

Аудиција на "Британија има талент" која не смеете да ја пропуштите. Младата виолинистка има тотално не типичен британски карактер. Таа е ведра, расположена и...
video

The Common Linnets наградени за новиот албум

The Common Linnets, по освоеното второ место на Евровизија, полека започнаа да го освојуваат срцето на Европа. Со "Calm After The Storm" го донесоа...

Нордиската фолклорна музика

Нордиската фолклорна музика е традиционална за земјите на северна Европа, посебно скандинавските убавици. Во нордискиот фолклор спаѓаат и Исланд како и Естонија. Скандинавскиот фолклор е...

Акустични изведби на Zaz

Уште од 2010, Isabelle Geffroy постепено го освојува светот со својата музика. Нејзината нумера Je Veux, ја одведе меѓу првите редови на светската музичка сцена. Сепак, оваа пријателски...

Евровизија 2014 | Финалисти

Заврши втората полуфинална вечер на Евровизија 2014 и веќе ги знаеме финалистите. Иако помина неочекувано и разочарувачки за Македонците, сепак работите се такви и...

Евровизискиот Копенхаген

Како што сме добро запознаени, овогодинешниот Евросонг ќе се одржи во Копенхаген, благодарение на фантастичната Emmelie de Forest со победничката нумера "Only Teardrops". Атмосферата...