naslovna

Викендот е пред нас, а тоа значи конечно е време за опуштање со убава музика. А постои ли поубав начин да ја прославиме пролетта од музика? Следнава плејлиста дополнително ќе ве опушти и вистински ќе ви ги наполни батериите. Комбинација од нови и стари песни за совршен пролетен викенд! Уживајте!

Madonna- Ghosttown

The Avener, Phoebe Killdear- Fade Out Lines
 The Killers- Read My Mind

Marina and The Diamonds- Primadonna

Muse- Madness

Florence + The Machine- Ship To Wreck

Christina Aguilera- Your Body

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИгор Крајчев на средба со читателите
Следна објаваСпектакуларната Венеција
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ