Во рамките на Саемот на книгата што се одржува во Велес, денеска 17 април, во 18:00 часот, истакнатиот македонски писател Игор Крајчев ќе има средба со читателите. Ова ќе биде убава можност, читателите и вљубеницитево пишаниот збор, со авторска посвета  да го добијат романот „Воини и херои“ и воедно да се запознаат и продискутираат со авторот.

Петок, 17 април

Театар Џинот Велес – 18:00 часот

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Мајчинска прегратка
Следна објаваПлејлиста за убав пролетен викенд
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ