Па, можеби и затоа толку често навраќаме накај неа. Кон преубавата Венеција.

Еден преубав доказ за петнаесет-вековната борба и работа на човекот да создаде и одржи нешто толку убаво. Погледнете ги следните фотографии од една од миленичките на Италија и започнете да размислувате за еден добар пролетен италијански излет.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

Не знаеме како, но за време на фотографиите Венецијанските сокаци се смирени, без многу туристи. Доказ дека за совршена фотографија е потребен совршен тајминг и затоа есенцијално е да се упати едно БРАВО до мајсторот.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваПлејлиста за убав пролетен викенд
Следна објаваБалетот „Иван Грозни“ во Cineplexx
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ