Се сеќавате на шармантните хрватски момци кои се веле – мајстори на виолончело? Лука Шулиќ и Стјепан Хаузер или поточно 2CELLOS повторно не воодушевуваат. Овојпат тие прават своја неверојатна изведба на Wake me up од Avicii. Видеото повторно е дело на Кристијан Бурловиќ. Од 1996 до 2069 година… прекрасно би било да се слушне оваа изведба во старечки дом, зар не?

За маестралноста на 2Cellos говори и бројката од еден милион прегледи на ова видео за само една недела. Но, мора да признаеме дека оваа бројка е заслужена. Уживајте.

2cellos-wake-me-up-music-video-avicii-2015-750x421

2cellos-wake-me-up-avicii-offici

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако најдобро да ги исчистите четките за шминкање?
Следна објаваМини хотел на француските Алпи
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ