Шармантните хрватски момци, Лука Шулиќ и Стјепан Хаузер познати како 2CELLOS се веле-мајстори на виолончело. Тие се гении кои забораваат на се’ и се предаваат на музиката. Внесени целосно тие секогаш имаат одлични настапи во кои сите уживаат. Тие постигнаа сензационален успех кршејќи ги границите помеѓу различни жанрови на музика. Во ова видео, дело на Кристијан Бурловиќ, тие претставуваат своја изведба на „Thunderstruck“ од легендарниот рок бенд AC/DC, користејќи свој аранжман кој тие го опишуваат како со „барок стил“.
Облечени во облека од 18 век, тие додаваат поголема автентичност на својата изведба.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМеста во Русија кои наликуваат на други места
Следна објаваЗошто кучето е најдобар пријател на човекот?
Членот на креативното семејство кој ја перцепира уметноста како експресионистичка и прогресивна категорија. Со фотографска меморија и селективно избирање и величање на големите уметници, успешно ја промовира креативната страна на животот. Како застапник на уметничките вредности во разнообразност, вистинското креативно освежување и инспирација го бара во историски маркантните показатели на уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР