Четките за шминкање се клучен дел од секојдневната рутина за убавина на секоја жена. Ги користиме за да ставиме пудра, сенка, руменило, кармин и сл. Поради тоа, на нив се насобираат бактерии и прашина, па неопходно е да ги чистите барем еднаш неделно за да избегнете несакани иритации на кожата на лицето. Во следново видео, новинарката за убавина Kirbie Johnson ни открива 4 интересни и ефективни начини како да ги исчистиме четките за шминка и тоа со производи што сите ги имаме дома: млака вода и сапун, влажно сунѓерче и сјај за садови, маслиново масло и шампон. Квалитетните четки се скапи, така што со ваквото чистење заштедувате пари бидејќи четките ќе ви траат многу подолго. Погледнете повеќе во видеото.

1

2

СПОДЕЛИ
Претходна објаваIKEA: Прекрасно секојдневие
Следна објаваПрекрасна изведба на Wake Me Up | 2CELLOS
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ