11069782_10153325999808395_5509899785782168771_n

,,Само затвори очи и силно гушни ме, не предавај се, оваа љубов е твој дом.’’

Македонската поп-дива Калиопи премиерно ја претстави својата нова песна на македонски јазик. Композицијата носи назив ,,Мојот дом’’, а судејќи по првичните реакции на слушателите се очекува да стане голем музички хит. Музиката, аранжманот и продукцијата на синглот се дело на Ромео Грил, додека за текстот е заслужна самата Калиопи. Песната доби и свој видео запис, кој е во реализација на екипата на Томато продукција. Уживајте!

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКолекција на очила за сонце од Шанел | Пролет-Лето 2015
Следна објаваПремиера на филмот „Три во Едно“ од Коле Ангеловски
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ