Најновото филмско остварување „Три во Едно’’, на режисерот Коле Ангеловски, премиерно ќе биде прикажан вечерва од 20 часот, истовремено во Скопје (Кинотека на Македонија) и во Битола и Струга, а потоа и низ останатите градови низ Македонија.

premiera-na-komedijata-tri-vo-edno-258572

Филмот е урнебесна комедија од три различни приказни на една иста тема: љубов и неверство. Сценариото и режијата се на Коле Ангеловски. Директор на фотографија е Антонио Божиновски, а во филмот играат плејада одлични актерски имиња: Даниела Иваноска, Зоран Иваноски, Андон Јованоски, Марија Спиркоска Илијески, Наташа Наумоска, Марјан Чакмакоски, Јасмина Мицовска Станкоска, Димитар Црцорски, Катерина Чакмакоска, Виолета Чакарова, Владимир Ѓорѓијоски, Александар Степанулески, Никола Настоски.

Дистрибутер на филмот е КТ ФИЛМ И МЕДИА од Скопје.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваВИДЕО: Калиопи – ,,Мојот дом’’
Следна објаваНеделен репертоар на Драмскиот театар (04.05 – 10.05)
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ