Веруваме ќе се согласите дека музиката денес полека почнува да губи од својот квалитет, барем што се однесува до оние планетарно популарни песни што се најслушани. Сепак, 2014та беше година на различности кога станува збор за музиката. Се изведоа многу поп хитови, но и алтернативната сцена беше на повисоко ниво. Вработените во американскиот магазин Billboard направија една интересна музичка листа во која ги сортираа најдобрите нумери од изминатава година. Листата содржи различни стилови на музика- поп, рок, хип-хоп, кантри, со стилски различни изведувачи како што се популарните Beyonce и Sia, австралискиот поп-рок бенд 5 Seconds of Summer, кантри изведувачот Jason Aldean и др. Погледнете кои песни ја одбележаа годината што изминува.

10. 5 Seconds of Summer, “She Looks So Perfect”

1

9. Taylor Swift, “Blank Space”

8. Bleachers, “I Wanna Get Better”

7. Beyonce feat. Nicki Minaj, “Flawless (Remix)”

2

6. Tinashe feat. ScHoolboy Q “2 On”

5. Jason Aldean, “Burnin’ It Down”

4. Clean Bandit feat. Jess Glynne, “Rather Be”

3. Hozier, “Take Me To Church”

3 

2. Kendrick Lamar, “i”

1. Sia, “Chandelier”

4

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМарсала – хит боја за 2015 година
Следна објаваКнижевно-новогодишна програма на настани
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ