Единаесетгодишниот Куртис Елтон стана најмладиот дипломец на престижниот англиски колеџ ”Trinity”. Во 2013 година, тој стана најмладиот студент кој го положи завршниот испит на овој колеџ. За прв пат се појави на сцената во познатото шоу, ”Британија има талент”и на Англискиот “Канал 4” во емисијата деца-генијалци. Со своите девет години тој ги отсвири познатите дела на Моцарт, Бах и Шопен. Но музиката не е единствена преокупација во моментов на ова чудо од дете. Неговата следна цел е да стане Олимписки првак во уметничко лизгање.


article-2440051-0C637E3C00000578-938_638x514 Ice_skating_Britains_Got_Talent_Curtis_Elton-391422

СПОДЕЛИ
Претходна објаваФото на денот | Фиренца
Следна објаваH&M: Летна кампања 2015
Најмладиот член на семејството кое ја создава креативната страна на животот нуди нова перцепција на авантуристичкиот дух кој цели кон откривање на креативитетот низ сите агли на Земјата. Со изострен вкус посветен на седмата уметност, со мелодична селекција и мотивациона природа се труди да ги доближи вредностите на неконвенционалниот стил на живот до помладата публика.

НЕМА КОМЕНТАРИ