Супермоделите Адријана Лима, Дауцен Крус, Џоан Смолс и Наташа Поли ја предводат најновата летна кампања на H&M. Атрактивните манекенки снимија краток филм и фотосесија на тропскиот остров Антигва, каде со звуците од летниот хит ,,sun is shining” на хаус-дуото Axwell^Ingrosso, откриваат што се’ има да понуди познатиот моден бренд за сончевата сезона. Женствени костими за капење и лесна летна облека за совршен изглед на плажа – вака изгледа последната колекција која за дамите ја претстави шведската модна куќа за лето 2015 година. За момците, пак, H&M предлага безвременски сезонски парчиња во класичен и опуштен стил. Прекрасни изгледи кои најавуваат бескрајно лето и спомени кои ќе се паметат вечно. Погледнете ги фотографиите од последниот каталог, како и промотивното видео со четирите убавици кои порачуваат: Летото почнува сега!

001

002

003

004

005

006

007

008

009

010

011

012

013

014

015

016

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЗапознајте го чудото од дете
Следна објаваКолекција на очила за сонце од Шанел | Пролет-Лето 2015
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ