06

,,Florence in my heart’’ (,,Фиренца во моето срце’’) e дело на фотографот Giovanni Giannandrea, со симболичен приказ на љубовта што авторот ја негува кон древниот италијански град Фиренца. Фотографијата е направена на плоштадот Микеланџело, а покрај панорамскиот пејзаж и монументалните градби во позадина, вниманието го краде и дамата во бел фустан и црвениот чадор во форма на срце. Фотографска поезија за Фиренца, зар не?

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОдлука – Николас Спаркс
Следна објаваЗапознајте го чудото од дете
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ