Погледнете како еден талентиран гитарист кој работи под псевдонимот Banjo Guy Ollie ја преработил култната “Enter Sandman” од Металика, и тоа нa бенџо! Бенџо, инструмент со 5 жици кој се свири слично како мандолината, потекнува од  18 век и своевремено претставувал централен дел од Африканската музика во Америка.

Ваков кавер на Металика е нешто што ретко може да се слушне!

1

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваSylvain Viau | Летечки автомобили
Следна објаваИрина Тошева ќе креира за Нокаут
Креативната страна на животот под поинаков агол, каде важи правилото "less is more" е она што го опишува овој член на креативното семејство. Со оптимистичен пристап и позитивна енергија, сиот труд го насочува кон доброто и инспирацијата, кон вистинските вредности; како што е уметноста и квалитетниот креативен израз. Со поедноставување на животот, стои рамо до рамо со останатите креативци во тимот на Divian Arts.

НЕМА КОМЕНТАРИ