MAX MARA: 5 клучни трендови за пролет 2017

Изминативе неколку сезони бевме сведоци на најразлични модели од екстравагантни и помалку екстравагантни материјали, кроеви и принтови. Некои од нив делуваа опуштено како пижами,...

Бои кои не прават помлади!

Секоја година нашата коса и кожа суптилно се менуваат, а во одреден период одредени бои, повеќе не ни одговараат какао порано. За да го...

Што да се облече и како да се преживее грозницата на...

"Модата не е прашање на облеката. Модата е во воздухот, родена над ветерот. Морате да имате интуиција за неа. Таа е на небо и...

Бохо невестински фустани владеат на социјалните мрежи!

Трендовите во светот на венчаниците секогаш доаѓаат и си одат, се менуваат и повторно се враќаат. Сепак, постојат бохо модели на венчаници кои секогаш...

Елегантен и модерен новогодишен маникир!

Oваа сезона, снег, sвезди и светки се нашите најдраги појави - а да не спомнуваме кога се наоѓаме на маникир! Иако понекогаш "nail art"...

Романтична Valentino Resort колекција за потоплите предели!

Valentino resort 2017, ќе не згрее и однесе во потоплите предели. Италијанската модна куќа само што ја најави колекцијата за меѓу сезоната, која е полна...

Белите Yeezy Boost 350 V2s патики уште сега се прогласени за...

Супер популарните Adidas Yeezy Boost 350 V2 веќе се најавени како главен хит за 2017 година, a следната година ќе ги добиеме во потполна бела боја...

Модни трендови кои ќе ги сакаме во 2017 година!

Ви претставуваме 5 модни трендови кои со љубов ќе ги пренесеме и во следната година: Винтиџ маички од музичките бендови... Се сеќавате ли на оние памучни...

Прекрасни сандали за секоја новогодишна забава!

Сега, кога веќе го одбравте совршениот фустан за пречек на новата година, се чини дека ви фалат неверојатни чевли или сандали за да се...

OLTRE – Синоним за шик, елегантно, автентично и женствено!

Уште неколку денови останаа до новогодишните и божиќни празници. Времето брзо минува, а за Вас, кои се уште не сте го направиле изборот на...

Нов тренд во Јапонија – кимоното фурисоде претворено во модерна венчаница!

За модерните јапонски венчавки, вообичаено е комбинирањето на шинтоистичките традиционални венчавки со различни елементи oд западните свадби. Традиционално, јапонската невеста треба да носи фурисоде...

H&M со модели за стилски дочек на новата година!

Шведскиот моден тренд H&M, ни ги претстави следниве супер стилски новогодишни изгледи, кои веднаш не инспирираа да побараме слично парче и за нас. Овие модели се...

Чанти-книги за совршен стил

Некаде далеку... живееше девојка која не можеше да ја најде чантата од нејзините сништа. Па затоа одлучи да си ја сошие сама. За среќа, нејзините...

4 cool зимски модели од H&M!

Палетата на бои е составена од црни и неутрални тонови, а популарниот шведски моден бренд H&M се фокусираше на cool изглед, но и неверојатно носиви...

Интересен дизајн на чизми против зимската монотонија!

Бидејќи сонцето го гледаме се помалку, очите ни солзат кога ќе излеземе надвор, а капутот ни стана како втора кожа - навистина ни треба...

“Puma Basket”, апсолутен императив за 2017

По големата доминација на модните брендови како што се Adidas i Nike, што се однесува до спортскиот стил на облекување, во последно време "Puma"...