Жешката (Rasberry Sorbet) розова боја ќе биде една од клучните нијанси во гардеробите на инфлуенсерките оваа сезона, според извештајот на Институтот за бои Пантон …

Ние веќе ја претставивме спектакуларна нијанса наречена Rasberry Sorbet, а сега sвездите на уличниот стил полека ја усвојуваат и создаваат стилови инспирирани од оваа прекрасна боја.

Предлагаме да ги погледнете профилите на Инстаграм на познатите модни блогери и да забележите неколку начини на носење розова боја – од светли комбинации до монохроматски изглед. Оваа пролет, апсолутно секоја девојка ќе се вљуби во оваа розова нијанса …

СПОДЕЛИ
Претходна објаваБиоразградливи маски кои можете да ги засадите по нивната употреба
Следна објаваMule sneakers – Флексибилни како патики и удобни како влечки!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ