Mule sneakers – Флексибилни како патики и удобни како влечки ….

Флексибилни како патики и удобни како влечки. Зад овој модел кој  ја остава петата непокриена е желбата да се нагласи удобноста во секојдневниот живот.

Удобноста е дефинитивно еден од оние зборови кои ќе останат во мода во блиска иднина.

Доколку не знаете дали повеќе би сакале да носите патики или омилени влечки кога креирате лежерен стил, ова е идеално решение. Овој тренд е прифатен од многу брендови кои ги претставија нивните верзии на популарните патики.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваКако модните инфлуенсерки ја носат розовата Rasberry Sorbet нијанса?
Следна објаваVERSACE ја претстави својата визија за пролет/лето 2021!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ