Версаче го прославува лансирањето на својата колекција пролет / лето 2021 за мажи, со придружна кампања …

Италијанската модна куќа за свои протагонисти ги ангажираше моделите Симон Брички и Рафаел Балцер.

Симон избра костум на Версаче во боја на лаванда со интересно дизајнирана кошула, додека Рафаел позира во модерно креирано класично одело со риги во комбинација со светло портокалова кошула и маичка.

Мерт и Макус беа и фотографи и за колекцијата Версаче Флеш, во која манекенките Луи Бене и Пако Диуф добија пет минути на слава, позирајќи во студио. Луис ги акцентираше модерните пропорции во црн ансамбл, додека Пако претстави спортски изглед Версаче со колор-блок тренерка.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваMule sneakers – Флексибилни како патики и удобни како влечки!
Следна објаваОва е новата хит торба: The Point на Bottega Veneta!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ