Со новата сезона доаѓаат нови колекции, а со новите колекции доаѓаат и нови трендови …

Чантите се слаба точка на многу жени. Последните неколку сезони апсолтни карлици , во светот на чантите, се чантите на брендот Bottega Veneta.

Bottega Veneta ја започна својата славна ера со чантите Pouch и Cassette, продолжувајќи со редизајнираната верзија на овие чанти кои на себе имаа масивен чанки ланец наместо кожен ремен, а се чини дека владеењето на чантите Bottega Veneta ќе продолжи и оваа сезона.

Bottega Veneta објави нова неодолива чанта наречена The Point. Нејзиниот изглед е многу едноставен, во споредба со другите модели на чанти Bottega, а сепак е  посебен.

 

Минималистичкиот, а повторно луксузен дизајн на торбата доаѓа во многу нијанси, но и во неколку различни материјали.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваVERSACE ја претстави својата визија за пролет/лето 2021!
Следна објаваТвидот нè освојува и оваа пролет!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ