Време е за твид: ткаенината која го држи рекордот во елеганција се враќа во полн сјај за пролетта 2021 година …

Твидот беше омилена ткаенина на легендарната Коко Шанел, а како минуваат годините, тој не ја губи својата популарност.

Твидот на 2021 година е живописен и лесен, задржувајќи го шармот на минатото што го прави толку посебен.

Подгответе се, затоа што за оваа пролет ја одбравме најубавата облека и модни додатоци од твид!

 

СПОДЕЛИ
Претходна објаваОва е новата хит торба: The Point на Bottega Veneta!
Следна објаваРетро торти: Зошто Инстаграм е полн со колачи од 80-тите?
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ