Шарените кафтани не се резервирани само за деновите на море, туку се и совршен начин како да изгледате модерно и да се чувствувате пријатно во текот на денот …

Кафтаните како и макси фустаните овозможуваат женствен, скромен и грациозен изглед.

Како што можете да видите на фотографиите што ги најдовме за вас, многу познати личности од А-листа, од Анџелина Џоли до Ријана и Кејт Мос, сакаат кафтани и секогаш ги стилизираат на совршен начин.

За денешниот изглед, одбравме кафтан во пастелни нијанси и го стилизиравме со рамни кожни сандали и една од нашите омилени чанти за пролетната сезона – Shell by Bottega Veneta. За дополнителна доза на гламур и стил, додадовме прстен од 18-каратно жолто злато.

Навистина, нам ни се допаѓа како оваа елегантна облека функционира совршено и за доцна попладне и за вечерен изглед, затоа погледнете во нашата галерија со фотографии каде ќе најдете интересни предлози да ги вклучите кафтаните во вашата гардероба оваа пролет и лето.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЧантите за плажа сега се враќаат и се комбинираат со сè!
Следна објава“Apocalypsing” е нов тренд на забава и е резултат од карантинот!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ