Десет најскапи мобилни телефони на светот!

Мобилните телефони станаа нешто без кое повеќето луѓе не можат да живеат… Тие се во нашите раце повеќе отколку што навистина ни требаат и тие...

Магичен реализам | Rob Gonsalves

Уметникот Роб Гонсалвес од Канада е претставник на сликарскиот правец „магичен реализам". Тој, освен што црта корици за книги, создава и прекрасни слики на кои...

Неделен хороскоп од 20.03 – 26.03.2017 година!

ОВЕН Работа - Финансискиот момент, ви е најважен оваа недела. Вистинско време е да ризикувате. Љубов - Пријатно се чувствувате, заради вниманието кое го добивате од...

Позитивните и негативните страни на кафето

Стотици милиони луѓе ширум светот секојдневно конзумираат кафе, а истовремено и се прашуваат дали е добро по нивното здравје и каква е нутритивната вредност...

Кога ќе му дадете на креативец банани

Ова изгледа како никој никогаш да не му кажал на Stefan Brusche да не си игра со својата храна.  Овој уметник, со седиште во Ротердам во...

Овие 5 работи никогаш не ги облекувајте кога барате работа!

Факт е дека професионалниот изглед и дрес кодот, итекако имаат влијание кога одите на разговор за работа. Дали оделото е задолжително или можете само...

Сирените мразат пластика – моќна кампања на канадски фотограф!

Истражувањата велат дека до 2050, во водните површини ќе има повеќе пластика отколку риби. Воден од силни мотиви, канаѓанецот Бенџамин вон Вонг ја користи...
video

Наполнете го вашиот телефон од домашното растение

Три пати дневно да ја наполните батеријата на вашиот телефон и тоа од растение? Звучи како научна фантастика, но всушност тоа е нашата иднина...

Хороскоп од 08.02 – 14.02.2016 година

  ОВЕН Оваа недела ќе се чувствувате многу убаво. Ќе бидете енергични  и ќе знаете како тоа да го потрошите. Дајте се од себе на работа...

Познати личности покриени со тетоважи!

За некои жени нема ништо поубаво од извонредно граден маж со тетоважи, изборот и не е така лош, нели? Многу згодни и познати личности си направија...

Паметно осмислени наслови на познати филмови

Дигиталниот уметник Али Еркурт од Турција осмисли интересна серија на постери во која со паметен спој на зборови, знаци и слики се прикажани насловите...

Шарманатната вила на Мерилин Монро!

Вилата на Мерилин Монро, со 4 спални соби и три купатила, која е позната како нејзин последен дом, се продава... Цената на оваа шарматната куќа...

Мали вазни кои ќе ве разнежат!

Понекогаш малите работи можат да ни го разубават денот, неделата, месецот и годината. Велат среќата е во малите работи, а ние се согласуваме, посебно...

Коктели инспирирани од уметнички слики

Талентираниот бармен од Хотелот Лангам во Хонг Конг, Ражендра Лимбу, замислил коктели кои изгледаат како уметнички слики на познатите мајстори на сликарството: Ван Гог...