Хороскоп од 21.03. – 27.03.2016 година

ОВЕН Работа: Повторно сте спремни за нови работни задачи, полни со ентузијазам, влегувате во новата работна недела, во која ќе имате сила за се. Љубов: Уживате...

Шминка со ликовите од цртаните филмови

Laura Jenkinson е девојка од Лондон која со шминка создава илузии на лицето кои изгледаат како популарните ликови од цртаните филмови. Laura ова го...

Супер здрави намирници кои треба да ги избегнувате на празен желудник!

Јогурт, свежо исцеден сок од портокал, кафе, кроасан..., сите овие намирници звучат како совршен прв оброк во денот, но нутриционистите предупредуваат дека ако ги...

Изгубете 5 килограми со исфрлање само една намирница!

Клои Кардашијан отсекогаш бил позната како полничка. Но, неодамна таа одлучи да оди на диета, а првите пет килограми ги намали само со исфрлање...

Преслатки кученца што личат на мечиња

Постои теорија дека кучињата и мечките имаат некои заеднички карактеристики. Следниве фотографии го потврдуваат тоа. Погледнете ги овие дебелки кученца и ќе се уверите...

Сликање согласно фудбалски правила

Во екот на Светското Првенство ФИФА 2014, ние Ви претставуваме креативна девојка од Шангај, Hong Yi. Согласно правилата на игра во фудбалот, таа на...

Време е за сурови и здрави колачи!

Здрави колачи? Можно е, а ние ќе објасниме како и зошто. Отсега ќе консумирате само сурови колачи. Сакаме колачи и искрено, можеме да ги консумираме...

Нов забавен тренд на маникир!

Средување на ноктите одамна престана да биде досадно и можностите се бројни. Жените на возраст околу 30 - 40 години, кои одат на работа,...

Мобилен џакузи Weltevree Dutchtub!

Weltevree Dutchtub е мобилно џакузи, со своја печка на дрва и може да патува со вас каде сакате. Елегантната преполовена сфера тежи околку 70...

Најспектакуларни фонтани на светот!

За Фонтанатa Треви во Рим, сите сте слушнале, за познатата Bellagio фонтана во Лас Вегас знаете од  филмот Ocean's Eleven. Иако не постои сомнеж...

Фасцинантни илузии кои морате добро да ги погледнете!

Mimi Choi е шминкерка-визуелна уметница од Ванкувер, која направи голема база на фанови заради своите неверојатни промени и тоа се благодарејќи на шминката и...

Маја Маск модна икона и мајка на Илон Маск!

Маја Маск - модна икона, учител, нутриционист и мајка Моделот Маја Маск, која има 70 години и е мајка на Илон Маск, проговори во "Гардијaн"...

Приказна за најслаткото пријателство

Мемориската картичка од апаратот на Ребека Лаимбах секојдневно е исполнета со фотографии од двете најголеми музи во нејзиниот живот: ќеркичката Харпер и семејниот пес...

Сензационална реклама на Ikea!

Икеа направи вистинска сензација со својата нова маркетинг кампања која не остави без зборови. Без разлика дали е генијална или сосема погрешна, ние се...

Со овие 7 апарати секогаш ќе имате совршено приготвени јајца!

Јајцата се храна од исклучително хранлива вредност. Готвењето на јајцата обично е една од првите активности кои ги правиме во кујната, но процесот може...

Истражете ја природата на Финска на електрични санки!

Рованиеми е мал град во Финска, познат како "официјален" роден град на Дедо Мраз ... Сепак, главниот град на Лапонија е дом и на првите...