Киселa краставицa завитканa во кашкавал е новата вирална закуска …

TikTok создаде уште еден рецепт што постојано го гледаме на неговата социјалната мрежа.

TikTok е неисцрпен извор на инспирација кога станува збор за многу работи, вклучувајќи и готвење со рецепти.
Овој пат вирална стана една закуска (“snack”) за која сите се колнат дека е вкусна, иако на почетокот делува како многу неспоива комбинација. Оваа закуска се подготвува од само две состојки буквално за две минути.

Сè што ви треба за оваа популарна закуска на TikTok се кисели краставички и кашкавал. Потребно е на тефлонска тава да се стопи еден ладен лист кашкавал за да не се залепи на дното на тавата. Кога кашкавалот ќе се растопи, треба да ставите една голема кисела краставица и да ја завиткате. Оваа многу необична закуска е всушност многу вкусна. Пробајте, нема да зажалите.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваИнспирација за идните невести: eлегантни и шик венчаници
Следна објаваПет живописни градови низ светот кои ќе ги разубават социјалните мрежи
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ