Стар брод претворен во простран павилјон

Огромното пространство кое го овозможува еден стар брод ефикасно е претворено во широк павилјон и поставено во Националниот музеј за модерна и современа уметност во Кореја....

Изложба на фотографии која ја слави убавината на природнен начин!

Лондонскиот фотограф Бен Хопер предизвика големи контраверзи во јавноста со својата колекција на фотографии на кои позираат жени неизбричени под пазувите. Тој оваа изложба...

Шик франсцуски хотел Fauchon!

  Париските деликатеси Fauchon, се најпознати по своите вкусни и убаво креирани  десерти ... Тие, исто така, лансираа и дизајнерски еклери во партнерство со брендови како...

Улична уметност на стара црква во Мароко

Шпанскиот уличен уметник Окуда Сан Мигел ѝ го врати животот на една стара, напуштена црква во Мароко преку неговиот најнов проект насловен 11 Mirages...

Cyclotron | Нов футуристички велосипед

Неодамна, на платформата Kickstarter беше претставен нов прототип на велосипед од иднината. Cyclotron е комбинација од модерен дизајн и најнова технологија. Направен е од карбон,...

Минијатурни тетоважи за љубителите на минимализмот!

Дали некогаш сте размислувале за тетоважа, а не сте успеале да ја направите? Сигурно размислувате за тетоважите како нешто нападно и атрактивно? Размислете за минијатурна...

Патики кои носат силна еколошка порака!

Спортскиот бренд Explicit Wear, во соработка со Gumdrop Ltd, а под спонзорство на градот Амстердам, изработи патики на кои ѓонот е целосно изработен од...

Хороскоп од 16.05. – 22.05.2016 година!

ОВЕН Работа - Почнувате да ги менувате работите кај вас, a тоа носи позитивни резултати на деловен план. Но вие знаете дека тоа не е...

Холивудското издание на Vanity Fair!

Токму по доделување на најголемите филмски награди на Oscar, американскиот магазин Vanity Fair го лансираше своето традиционално холивудско издание за 2017 година. Во магазинот се наоѓаат...

Хороскоп од 11.04. – 17.04.2016 година!

ОВЕН Заслуживте орден, бевте исклучително штедливи и внимателни со парите минатата недела. Доколку се стабилизиравте, слободно почестете се со нешто, што одамна го посакувате. Кон...

Неделен Хороскоп 12.10. – 18.10.2015 година

ОВЕН Љубов - Повеќето овнови ќе најдат интересни теми во својот свет на мечтите и така ќе ги прескочат непријатните расправии или пак така ќе...

Фенг шуи: Oслободете се од лошата енергија во куќата!

Oслободете се од лошата енергија во куќата Фенг Шуи, кинеската вештина за уредување на просторот и живеење според неа, вели дека не е сè само...

Здрав леб од тиквици и чоколадо, засладен со мед!

Здрав леб од тиквици и чоколадо, засладен со мед! Ќе го снема од масата за миг! Станува збор за вкусна ужина, а овој леб можете...

Неделен хороскоп од 06.11 -12.11.2017 година!

ОВЕН Работа Со доза на резерва, прифатете го ветувањето на вашиот шеф или некое друго влијателно лице. Доколку сте во емотивна врска со таа личност, ќе...

Хороскоп за ден 14.04.2018 година!

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден...

Лак за нокти според хороскопскиот знак

Ако верувате во ѕвездите, испробајте некои од следниве бои на лакови. Тие ќе ви помогнат да го изразите својот шарм и да го истакнете...