Мали тајни да изгледате феноменално на фотографиите!

Малку да си поиграме. Доколку сакате да изгледате одлично на фотографиите, насмејте се и храбро завземете поза, не плашете се! Овие шест пози ќе ја трансформираат...

Најди љубов таму каде што не си ја очекувал

Без разлика дали сте сами или во двојка, најдобро е да се стуткате под ќебе со добар филм или серија. НаPickboxима романтични мигови во...

Што се крие зад овој автомат на Кока Кола?

„Flask and the Press“ е потполно неочекуван угостителски двоец, кој го надградува традиционалниот концепт за точилница. Во сосема обичниот сендвич бар, позади стариот автомат...

Хороскоп од 14.03. – 20.03.2016 година!

Овен Работа - Како нешто постојано да ви фали. Оваа недела најмногу ќе ви недостасува време, едноставно, не знаете како да ги организирате своите деловни...

Уметност на сервирање храна!

  Изаработени од издлабени ананаси, оваа уникатна форма на егзотични садови за сервирање оброци, оброците ги претвора во уметнички дела. Едноставно исечете го ананасот на половина,...

#Калиграм: Спој на поезијата со ликовната уметност

  Сите сме слушнале за луѓето чии исклучителни творечки способности ги извадиле од сенката на животот и ги направиле славни. Штом се спомне врвен писател...

Хороскоп за ден 17.05.2018 година!

Овен Недоразбирањата со вашиот претпоставен можат многу лошо да делуваат на вашето напредување на професионален план. Бидете посмирени и обидете се да најдете заеднички јазик. Тие...

Неколку причини зошто пикникот е најдобра идеја!

Топлите денови нè покануваат да излеземе на отворено, а со нивното пристигнување започнува и пикник сезоната ... За оние кои се уште немаат можност да...

Aтрактивни коктели идеални за студените зимски денови!

За љубителите на коктели, овој избор сигурно ќе ги освежи празничните денови кога со радост за своите најблиски подготвуваме посебни изненадувања. При мешањето на...

Се продава најскапиот стан во Монако!

Во бизнисот на луксузни недвижнини, последниве години веќе нема граници. Оваа највисока категорија на луксузни станови е претежно во Монако, каде што највисоката зграда...

Библиотека во шума | Liyuan Library

Како да се создаде модерен простор за читање кој го одзема здивот, а кој не се натпреварува со природните убавини на Пекинг? Да се...

#MotivationalMonday: Кратка приказна за чајот и како да живееме поисполнето

  Динамиката на нашето функционирање во 21от век става стеги и врши притисок врз нашето живеење во 21от век. Забораваме да живееме во вистинската суштина на...

Малку поинакви модни илустрации

Едгар Артис е талентиран уметник од Ерменија кој изработува мошне необични модни илустрации. Тој користи исечоци од хартија и други секојдневни предмети како што...

HOMI – саем на италијански предмети за домот!

HOMI ... динамично патување низ lifestyle трендовите, уникатно шопинг искуство на иднината, можност за бизнис и шанса на изложувачите и клиентите да се состанат...

Што е глутенот?

Житарките и нивните производи се почесто се врзуваат со поимот глутен, затоа и очекувано е прашањето - што е всушност глутенот? Глутенот е протеин кој...

Неделен хороскоп од 24 – 30.07.2017 година!

ОВЕН Работа - Моментално не сте во можност да одберете тим и колектив, ќе мора да бидете пофлексибилни кога станува збор за бизнис. Трпението во...