Владимир Косијер – нов генерален директор на Пивара Скопје

Од 1. мај 2018-та функцијата генерален директор на Пивара Скопје ќе ја извршува Владимир Косијер. Тој на оваа позиција доаѓа по Јован Радосављевиќ, кој...

Растенија кои треба да ги има секој дом!

Кинески долар Ова растение сака светли места, но без директна сончева светлина. Што се однесува до наводнувањето, доволно е еднаш добро да се полие со...

Кое е најдоброто време да се консумира јаболко?

  Досега е врежано мислењето дека едно јаболко на ден е доволно за да бидеме здрави. Но, неверојатен факт е тоа дека ова овошје кое го...

Уметност со пегла | DDB

Пеглaњето е обврска која ги иритира повеќето. Работа кои повеќето ја сметаат за досадна, монотона, нешто што го сметаат за принудно и ни малку...

Би сакале ли да пробате поинакво банкарство?

Сигурно сте се нашле во една од овие ситуации.. Згуснат распоред на работа и никако не успевате да ја завршите работата во банка во рамки...

Направи сам – лимонада со јагода

Лимонадата е освежителен пијалак кој е совршен за топлите летни денови. За да се разбие монотонијата на обичната лимонада можете да ги следите инструкциите...

Растенија кои го подобруваат квлитетот на спиењето!

  Ако имате проблеми со спиењето и сакате да го подобрите квалитетот на спиењето, пронајдете простор во спалната соба за растенијата како лаванда, бршлен, алое...

Познати градови во познати пијалоци

Проектот “A Place To Go, Please” („Еден град за носење, молам"), е креативно дело на Karen McDermott и Jason McGroarty кој бил задолжен за...

Стилски куќички за кучиња

Студиото за дизајн од Кореја, Bad Marlon, креира малку поинакви куќички за кучиња од вообичаените. Стилските куќички се со минималистички и иновативен дизајн и...

Неодоливи животни што спијат заедно

Веќе утврдивме дека кога станува збор за спиење, животните стануваат најдобри пријатели еден со друг, па дури и оние за кои се мисли дека не...

Уникатни дестинации за венчавки!

Крајот на летото и почетокот на есента, обично се термините што идните младенци ги одбираат за венчавки и свадбени церемонии. Во последните децении, исклучително популарни...

Најубавите смутија на свет!

Појадокот на многумина им е најдрагиот оброк во денот, а блогерката Самира Казан, го прави најдобриот! Таа подготвува прекрасни коктели, тостови и мафини, а најшармантните...

Кучешки национални тимови на Светското првенство

Преслатки кучиња како учесници на Светското првенство во дресовите на националните тимови од земјите каде што потекнуваат. Интересен проект на Life on White. Англиски...

Зошто треба да ги вклучите морски алги во секојдневната нега на...

Состојката за суши што треба да ја вклучите во вашата дневна рутина за нега на кожата Завиткано околу сушито, во форма на чипс за закуски...

“Danxia” планините|Чудо на природата

Во северниот дел на централна Кина на околу 600 милји западно од Шангај, во провинцијата Ганса се наоѓа вистинско сликарско платно, со неверојатна големина...

Хороскоп за ден 14.04.2018 година!

Овен (21.03 – 20.04) Многу поволен ден за повеќето претставници на вашиот знак, особено за оние директните, кои одат директно кон целта. Имате поддршка од еден...