ОВЕН
Работа – Ги имате сите предиспозиции да бидете успешни, гледајте тоа да го искористите на вистински начин.

Љубов – Емотивно незадоволство заради една личност која стана студена кон вас.

Здравје – Пролетен замор.

БИК

Работа – Ги решивте проблемите кои ве мачеа и сега сте концентрирани само на постигнување финансиска стабилност.

Љубов – Многу ви одговара љубовната врска со вашиот моментален партнер.

Здравје – Консумирајте повеќе вода.

БЛИЗНАЦИ

Работа – Работата не ве оптеретува оваа недела, затоа што знаете како времето  побргу да ви мине.

Љубов – Заљубени до уши во една Лавица.

Здарвје – Повеќе спиење.

РАК

Работа – Финасиската состојбата се подобрува. Не позајмувајте пари на луѓе кои нема да ви ги вратат.

Љубов – Емотивната стагнација е само моменталната состојба.

Здравје – Добро.

ЛАВ

Работа – Вие дури и не чувствувате дека премногу работите, затоа што се со леснотија прифаќате.

Љубов – Во љубов, како никогаш порано, емотивно исполнето.

Здравје – Добро се чувствувате.

ДЕВИЦА
Работа – Работата се меша со вашите планови и не можете да се одлучите, дали да одите по патот на парите или да го следите патот на срцето.

Љубов – Партнерот е вашата најголема поддршка, но исто така, го губи трпението заради вашата работа.

Здравје – Повеќе пешачете.

ВАГА

Работа – Повторно двоумење, кога станува збор за деловни одлуки. Затоа, овој пат оставете другите да одлучат, не мора за сè вие да бидете виновни.

Љубов – И понатаму постои само таа една личност, која ве прави среќни и нема друга.

Здравје – Спортувајте.

ШКОРПИЈА

Работа – Работите повеќе од вообичаено, но оваа недела тоа не ви пречи, бидејќи сте добро организирани.

Љубов – Емотивно сте празни поради кратките врски кои во последно време ги имавте  и премногу.

Здравје – Добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа – Имате потенцијал да напредувате на деловен план. Треба само да контактирате со едно лице на работа, за конечно да ве забележи.

Љубов – Одите на состанок и тоа посебно ве радува.

Здравје – Добро се чувствувате.

ЈАРЕЦ

Работа – Плановите успешно се реализираат и овој пат добивате премија. Само така продолжете.

Љубов – Сомнежите во лојалноста на партнерот не ве водат никаде, избегнувајте расправии.

Здравје – Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа – Се потпирате на постарите лица од семејството, да ви помогнат да ја надминете финансиската криза.

Љубов – Заљубени, како и секоја пролет.

Здравје – Добро се чувствувате оваа недела.

РИБИ

Работа – Знаете што сакате и веќе сте на половина пат, да го постигнете тоа. Нема пречки.

Љубов – Партнерот повторно се враќа во вашата прегратка.

Здравје – Добро се чувствувате.

СПОДЕЛИ
Претходна објаваМодна револуција на светската сцена!
Следна објаваНајубави фустани на црвениот тепих – Oscar 2018!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР