ПРЕГЛЕД НА ФУСТАНИТЕ НА ДОДЕЛУВАЊЕТО НА ОСКАР 2018: КОЈ ЌЕ БИДЕ КРИТИКУВАН А КОЈ ТРЕБА ДА ПОБАРА НОВ СТИЛИСТ …

90-тото доделување на наградата Оскар беше обележано со бела, црвена и сина боја, а речиси сите актерки за оваа важна ноќ беа облечени во едноставни и елегантни кроеви, без длабоки деколтеа и шокантни расцепи.

Уште еднаш се покажа дека доделувањето на најпрестижните филмски награди Оскар е исто така најдобрата реклама за луксузните модни куќи. Кој носи најубав фустан и од која модна куќа, стана речиси исто толку важно како и кој ќе ја освои златната статуетка.

На црвениот тепих филмските ѕвезди продефилираа во веројатно најскапите креации, кои ќе ги гледаме до крајот на оваа година.

Nicole Kidman изгледаше елегантно во синиот фустан со голема машна, Margot Robbie прекрасно во Chanel, а Jennifer Lawrence во златен фустан на Dior.

Nicole Kidman, Margot Robbie, Jennifer Lawrence и Allison Janney

Abbie Cornish во Elie Saab фустан

 Allison Janney во модел на Reem Acra

Allison Williams во Armani Prive

Ashley Judd во виолетов фустан на Badgley Mischka

Blanco Blanca

Gal Gadot во фустан на Givenchy Spring 2018 Haute Couture

Gina Rodriguez во фустан на Zuhair Murad

Greta Gerwig во Rodarte

Haley Bennett во Dior

Hellen Mirren

Jane Fonda

Jennifer Garner во Atelier Versace

Jennifer Lawrence во Dior

Laura Dern во Calvin Klein

Lindsey Vonn

Lupita Nyongo во Atelier Versace

Margot Robbie во Chanel Haute Couture

Meryl Streep во Dior

Molly Sims во фустан на Renee Caovilla

Nicole Kidman во Armani Prive

Paz Vega во Christopher Bua

Sandra Bullock во Louis Vuitton

Saoirse Ronan во свилен фустан на Calvin Klein By Appointment

Taraji P. Henson ја одбра Verа Wang

Коментари

коментари

СПОДЕЛИ
Претходна објаваНеделен хороскоп од 05.03. – 11.03. 2018 година!
Следна објаваПогледнете го најголемиот билборд во светот
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР