Рангирани: најинтелегентните нации на светот!

Општо земено, човечките суштества се навистина интелигентни ... За време на нашето кратко време поминато на оваа планета, успеавме да го поделиме атомот, да истражиме одредени...

Кучето Лулу наследи 5 милиони долари!

Љубовта која постои помеѓу куче и неговиот сопственик е нешто прекрасно ... Кога станува збор за Лулу, осумгодишен Бордер Коли, таа љубов доби цена од...

Зошто Саудиска Арабија е вистинска оаза на иднината?

  Саудиска Арабија е една од најмагичните дестинации на нашата планета, а човекот кој дефинитивно тоа го знае е нејзиниот крунисан принц, Мохамед бин Салман...

ОАЕ нудат државјанство на талентирани и иновативни луѓе!

За прв пат досега, Обединетите Арапски Емирати сакаат да им посакаат добредојде на странците кои сакаат да станат нивни граѓани, засновано на нивниот талент...

Необичен уметнички апартман во Grand Hyatt Tokio!

  Како што веќе знаете, цветот во своите безбројни форми и појави е симбол и извор на инспирација за многу креативци ширум светот ... Еден од...

Најубавиот ресорт на светот станува попривлечен!

Чудо на Малдивите, Сонева Јани, стана синоним за луксузно живеење на островот ... Ова одморалиште веќе владееше со светот како вистински рај, нудејќи луксузни...

Бизнис: 10 најмоќни жени на светот!

  Од борбата со пандемијата до промените во американската политика, овие влијателни жени дефинитивно оставаат свои траги во историјата ... Како што може да претпоставите, секој...

5 здравствени придобивки од консумирање ротквици!

  Ротквиците се полни со есенцијални витамини и минерали и, иако повеќето луѓе немаат навика да ги јадат, тие се исклучително добри за здравјето на...

Новитети: Постигнете нирвана во сопствениот дом!

Работата од дома стана повеќе од нормално во текот на изминатата година, благодарение на пандемијата на коронарниот вирусот ... Во тој период, ние жонглиравме со...

Погледнете ги најлуксузните вили на најпознатите криминалци во светот!

Карактеризирани со златни детали и раскошни финиши, овие вили некогаш биле во сопственост на мафијашки шефови, измамници, водачи на нарко картели и диктатори, сè...

LG го претстави новиот ROLL-UP мобилен телефон!

Меѓу најатрактивните презентации на настанот CES 2021, LG Electronics имаше свој претставник ... Преку еден од најзначајните настани на иновативен дизајн и технологија, LG конечно...

Зошто пријателите од работата се најдобри пријатели?

Колегите од работа можат да бидат и најдобри пријатели ... Начинот на кој пристапувате кон вашиот работа може да има големо влијание врз целокупната среќа...