Освежете го sидот со знак и порака!

Направи сам! Едноставен начин како да разубавите еден дел од вашиот sид! Денес преку интернет можете да си нарачате се што ќе посакате. Налепници за...

Луксузен стан достоен на кралското семејство

Луксузниот ентериер е главната карактеристика на овој прекрасен стан во Лондон, Англија. Портеријаќи ја отмената атмосфера, стилските детали, импознтното име  "Bromptons", прават да секој...

Швајцарската населба на Хобитите

Ако го препознавте на фотографиите Мiddle Earth, погледнете подобро. Овие домови кои потсетуваат на оние на Хобитите во “Господарот на прстените”, тоа се куќите...

Мозаик плочките, одличен избор за кујната и купатилото!

Penny-round или старите кружни мали плочки, повторно се наоѓаат во дизајнот на ентериерот. Шестоаголните или кружниот мозаик со овие плочки, претставува класична и ефтина опција...

Идеи за домот | Катче крај прозорецот

Секое човечко суштество тежнее кон одморање и релаксација од секојдневните обврски и тоа каде подобро ако не во удобноста на својот дом? Омилениот простор...

Беспрекорен поглед на куќа од соништата!

Кога имате многу пари, знаете дека за себе и семејството можете да си купите или изградите куќа од соништата... Оваа вила се наоѓа во Канада...

Апартман со прекрасна светлина во Пекинг!

Стан со совршена сетлина е проект кој е дело на архитекти од Њујорк и Калифорнија - asap / adam sokol architecture practice pllc… Овој пентхаус во...

Инспирација за домот | Соби во сина боја

Има нешто елегантно и магично во сината боја. Дава мирен и спокоен амбиент и дополнително ја оплеменува секоја просторија.  Многу дизајнери на ентериер се водат...

Удобен стан со топол ентериер

Станот е поделен на две компактни целини, а уредени се во ист манир, со смирени и топли бои. Во зоната за дневен престој во...

Прекрасна куќа на саудиски принц!

Во Хјустон, Тексас, се наоѓа луксузен имот кој бил изграден во 1980 година за саудискиот принц Абдулрахман бин Фајсал, а сега се продава за...

Прекрасно уреден трособен стан!

Aпартманот, кој ви го претставуваме денес содржи се што ви е потребно: убаво организиран и искористен простор, многу светлина и совршена мешавина на различни...

Божиќ во портокалова боја

Иако не е традиционална опција за новогодишен и божиќен декор, сепак примената на портокаловата боја е креативен избор за постигнување прекрасна празнична атмосфера во...

Хармонична куќа за одмор

Во живописниот регион Андалузија, меѓу зеленилото од дабовите и маслинови дрвја, расцутените костени и рустичните визби, сместен е преубавиот летен дом на лондончаните Linda...

Летна колиба од соништата

Тешко е да се замисли подобра локација за летно прибежиште, но и архитектонско здание кое може да понуди поголем број удобности, од прекрасниот летен...

Футуристичка банка

Ова не е од оние банки каде што ќе сакате што побрзо да излезете. “PKO Bank Polksi„ е банка во Полска чиј ентериер делува...

Куќичка како од сказна

Доволно е да се погледне малата, но неодоливо привлечна куќичка во Марбеља, на југот од Шпанија, која сопственичката ја користи како гостинска куќа за...