Многу љубов, оптимизам и ведрина спакувани се во малата, но кокетна викендичка, која освојува на прв поглед со убавиот ентериер исполнет со бои, шарени дезени и многу слатки украси. Прекрасна кантри куќичка во природа, која е реновирана и уредена во рустикален стил, задржувајќи ги притоа белезите од минатото, традиционалниот изглед и природните материјали во внатрешноста. Во рустичната градба од камен и дрвени греди, доминира белата боја како основа, но разиграна е со мноштво акценти во јаки и весели бои. Во пријатната дневна соба со старински мебел и топли прекривки, тоа е постигнато со атрактивни детали во интензивна црвена нијанса, давајќи и романтичен шарм и сензуална нота. Секој агол крие нови изненадувања, комбинирајќи ги шармантните винтиџ декорации и цветните детали во неодолив спој. Покрај добриот изглед и дизајн, исклучително е пријатна, комфорна и функционална, со сите предуслови за среќно поминати мигови, уживајќи во малите задоволства, во книгите, лежерните моменти крај каминот, или, пак во истражување на околната природа. Весела викендичка во која со задоволство би побегнале….

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

СПОДЕЛИ
Претходна објаваЕ-пошта во книга | Memeoirs
Следна објава,,Грев или шприцер’’ | Страста и гревот на обичните луѓе
Воден од премисата дека патувањата се празник за душата, а убавиот топол дом нејзино единствено прибежиште, во рамки на креативната страна на животот ги промовира содржините со кои ги збогатува ваквите видици. Неуморен трагач по малите животни радости, со космополитски дух, неизмерна љубов кон животните и пасија кон сите уметнички форми на емотивна експресија. Вљубеник во минимализмот, алтернативната музика, пишаниот збор на Мураками и шармот на Јужна Франција.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР