Познат по производството на крзно и кожнa галантерија, Fendi влегува во ново поле на дизајнот, но воопшто не е чудно ако земеме во обзир дека модните куќи денес соработуваат во индустријата на многу полиња.

Луксузни кујни со препознатлива естетика која го госодржи DNA на Fendi.

Дизајнирани од архитектот Marcо Costanciо со две дизајнерски карактеристики – Kurkum и Ginger во различни стилови, беа откриени пред светот, кои покажаа дека  Fendi поседува талент за иновации и функционалност.


СПОДЕЛИ
Претходна објаваВечерва на Охридско лето – „Божествениот звук на бамбусовата флејта и Ксиао“
Следна објаваВо Перу пронајден рељеф стар 4000 години!
Дивиан Артс е првата и единствена веб страница во Македонија која ги пренесува сите облици на уметност во креативна форма до своите читатели. Целта на Дивиан Артс е да ги врати вистинските уметнички вредности во Македонија, да ја разбуди креативноста и да остане во чекор со последните случувања од областа на уметноста. Патем, да ги едуцира и промовира младите на културно и општествено ниво, да им помогне да се изградат како составен дел од нормалното и професионално живеење, без да заборават на својата креативност и потреба од уметност.

НЕМА КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР