Русија на Менхетен | Onegin Restaurant

Дали некогаш сте помислиле дека Њујорчани имаат потреба од темпераметна доза на рускиот надреализам? Доколку почувствуваат такво нешто, тогаш знаат каде ќе бидат упатени...

Женствен стан со цветна нота

Љубовта кон цвеќињата и суптилниот женски допир во уредувањето се сензуалниот спој кој му дава романтична дамска нота на овој нежен ентериер.  Декоратерката и...

Бохо стан со ведри бои

Шарен, разигран, динамичен и ведар, овој ентериер со својот колоритен дизајн умее да ја пренесе радоста на живеењето, а амбиентот е облагороден со голема...

Мини дом со поетичен шарм

Знаете ли колку ви е потребно за да го имате домот од соништата? Многу малку, би ви рекла триесет и петгодишната Софија, чиј убав...

Стил и елеганција во 38м2

Потребно е многу креативност и добра организација, за станбен простор со мала површина функционално да се адаптира на животните потреби. Но, за стилот и...

Модерен поп-арт стан

Овој колоритен стан со светли акценти можеби не се вклопува во сечија визија за идеално уредување на ентериерот, но едно е сигурно: ќе ги...

Колоритна куќа за одмор

Сместена е на ,,брегот на сонцето’’, со  мноштво природна светлина и топол амбиент на југот во текот на целата година, па затоа е идеален...

Трендовски дом | Lean Bookshelf

Заклучно многубројните примери за уредување на Вашата библиотека или Вашето катче за читање, не можеме да одолееме на новостите кои освен што го поедноставуваат...

Семејна дрвена куќичка

Мала дрвена куќичка од само 80 метри квадратни е се' што му е потребно на семејство со дури девет членови среќно да ги минува летните...

Фанки стан со урбана нота

Ви претставуваме стан во сопственост на млада двојка од Њујорк, кој е суптилен, софистициран и нежен, а истовремено колоритен, весел и полн со живост...

Кафе + книга | Plural Bookshop

Братислава, Словачка: местото каде што една интересна конструкција е замислена да одговори на потребите на една модерна и несекојдневна книжарница. Plural Bookshop е всушност,...

Бохо шик дом на модна дизајнерка

Куќата на модната дизајнерка Úrsula Mascaró е едно од оние магични катчиња во кои се вљубувате на прв поглед. Лоцирана е во Менорка, и со...

Топол дом со убави бои

Со впечатливиот екстериер во интензивни тонови, портокалово-жолтата фасада и тиркизните акценти на прозорците, а во опкружување кое го сочинуваат живописна градина со романтичен базен и...

Шведски стан со дамска нота

Од секогаш инспиративните нордиски ентериери, ви претставуваме едно несекојдневно убаво катче со одличен дизајн во типичен скандинавски стил. Препознатливата скандинавска белина, овојпат во комбинација...

Мала куќичка за големи задоволства

Велат малите нешта го прават животот голем, а оваа прекрасна миниjатурна куќа дефинитивно го потврдува тоа. Сместена е на југот од Франција, на само...

,,Gossip Girl” дизајн на соба

При уредувањето на оваа соба, дизајнерката Jamie Meares наишла на малку необично и специфично барање од својата млада клиентка, која посакала истата да биде...