Поткровје за сонувачи

Ви претставуваме идеално катче за магични мигови поминати во бескрајно убава и романтична атмосфера, за удобен престој со книга во дланките, за создавање уметност...

Во домот на Роберт Патинсон

Импресивен имот, сместен на површина од половина хектар во близина на Лос Анџелес, со традиционална градба која неодоливо потсетува на автентична шпанска хациенда. Вака...

Разигран стан со поп декор

Акцентираниот ѕид со цигла е секогаш убаво решение за ентериерот, давајќи му атрактивен изглед на станбеното катче, a особено доколку е во комбинација со...

Елегантна гарсониера со модерен дизајн

32 метри квадратни никогаш не изгледале толку елегантно и урбано стилизирани, како во овој мини стан со извонреден изглед, лоциран во руската престолнина Москва....

Во чудесниот дом на една уметница

Многу нешта во овој прекрасен шпански ентериер го промовираат творечкиот процес: пријатната дневна соба со библиотека и камин, високите тавани со галерија на второ...

Азбучно задоволство | Stephane Hof

Читањето како активност може или да го сакате или да го мразите. Но, лесно би се вброиле во првата категорија кога ќе видите библиотека како...

Мини стан со нежна убавина

Располага со површина од скромни 40 м2, но е совршен пример како и не толку големите и масивни станови можат да изгледаат убаво и...

Генијално решение во 17 м2

Интригантно станбено гнездо на повеќе нивоа, со две скалила, спална соба, бања со туш, целосно екипирана кујна, канцеларија, орман, дневна соба/гостинска спална и трпезарија...

Црно-бела елеганција во ентериерот

Монохроматската игра со црната и белата боја, по некое непишано правило ја следат предрасуди дека е монотона, премногу стерилна или, пак, студена и атипична...

Шарен дом со радосна атмосфера

Прекрасен колоритен дом, разигран и исполнет со многу различни бои, дезени и текстури, во кој радосната атмосфера е секојдневие, бидејќи секој поглед кон некое...

Многу стил во малку квадрати

Инспирацијата овојпат пристигнува од шпанската престолнина Мадрид, а за дизајнот на овој стан со малку квадратни метри, но многу стил спакуван во нив, одговорна...

Пентхаус со неверојатна тераса

Извонредно добро испланиран и уреден, со елегантен дизајн и фасцинантна тераса од која застанува здивот – овој стан со површина од 87 м2 е...

Поткровје со микс на стилови

Исклучително оригинален и креативен дизајн на ентериер се крие меѓу ѕидовите на елегантниот и модерен стан сместен во срцето на Будимпешта, Унгарија. Поткровјето е...

Чудесна шумска куќичка

Ви претставуваме чудесна куќичка која е сместена сред шума, опколена со раскошна природа и неверојатни пејзажи кои крадат воздишки, а и самата таа, со...

Симпатична бела продавница | TUTZE Store

TUTZE Store е концептуална продавница лоцирана во малото холандско гратче Harderwijk. Во неа може да се најде се' од продукти за животниот стил, почнувајќи...

Game of Thrones во детска соба

Некои ќе речат дека мотивите на Game of Thrones во суштина не се добар детски материјал: но, откако ќе ја погледнете оваа слатка реализација...